Bitkisel sıvı yağ üretiminde sektörün öncü firmalarından biri olan Oruçoğlu Yağ San. ve Tic. A.Ş. 1968 yılında çalışmaya başlayan küçük bir atölye iken bugün 30.066 m2 kapalı olmak üzere toplamda 71.153 m2 alana sahip entegre bir üretim tesisine dönüşmüştür. Bu gelişim ile paralel olarak yarım asırlık yolculuk sonucunda Oruçoğlu Yağ sektöründe Anadolu'nun lideri konumuna gelmiştir.

 

1968 yılında 6 ton/gün yağ işleme kapasitesi ile Afyon şehir merkezinde kurulan Oruçoğlu Yağ San. Ve Tic. A.Ş., bugün 750 ton/gün yağlı tohum işleme, 300 ton ham yağ ve 450 ton küspe üretim kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük on üreticisinden biri olarak anılmaktadır.

Oruçoğlu Yağ San. Ve Tic. A.Ş., hem üretim teknolojisinde, hem ambalaj dizaynında, hem de ürün çeşitliliğinde olmak üzere sektörün tüm alanlarında ilkleri gerçekleştirmiş öncü bir kuruluş olmayı başarmıştır.

 

• Dünyada ilk kez bir yeniliği yağ prosesinde uygulamış ve ''Bottom Discharge'' alttan boşaltmalı yer çekimine dayalı ekstraksiyon sistemini geliştirerek dünya patentinin sahibi olmuştur.

• Ürün gamına eklemiş olduğu Omega-3 İlaveli Ayçiçek yağı ile sıvıyağ sektöründe bir ilke imza atan Oruçoğlu Yağ, özellikle kalp ve damar hastalıkları için ideal bir ürün sunmuştur. Bu özel ürünün ambalajı, Türkiye'den sonra Dünya Ambalaj

• Organizasyon’nun düzenlediği yarışmada 2001 World Star ödülünü kazanmıştır.

• 2 senelik bir alt yapı çalışmasının ardından, toplam kaliteye ulaşmak amacı ile, kalite yönetim sistemini kurmuş, 1999 yılının Mayıs ayında 6 ay gibi kısa bir sürede TS EN ISO 9001 kalite belgesini almıştır.

 

VİZYON

Oruçoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tüm faaliyetlerini ulusal ve uluslararası kabul görmüş standartlarda yürütmeyi felsefe edinmiş daima tüketici ihtiyaçlarını ön planda tutan, Türkiye ve Dünya çapına yayılmış markaları ile lider bir gıda firması olmayı vizyon edinmiştir.

 

MİSYON

Oruçoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tüketici ihtiyaçlarını doğru tespit ederek, insanların beslenme kalitesine önem vererek, teknolojisini geliştirerek, Ar-Ge çalışmalarını temel alarak her açıdan ulusal ve uluslararası kabul gören bir şirket olarak ürünlerinde Oruçoğlu alışkanlığı yaratarak ve bunları kalite ve gıda güvenliği standartları doğrultusunda sürekli eğitim ile destekleyerek bulunduğu iç ve dış pazarlarda daima lider olmayı hedefleyerek ve optimum kar hedefi koyarak misyonunu oluşturmuştur

 

KALİTE VE GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

Oruçoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi her zaman müşteri ihtiyaç ve beklentilerini esas alarak girdi, proses ve çıktılarda bir defa da ve daima doğru ilkesine uygun olarak faaliyetlerini yürütür.

 

Üst yönetimin koyduğu hedeflerle eğitim, ürün güvenirliği, temizlik, hijyen ve çalışma ortamı iyileştirmesi gibi konuları temel felsefe edinerek nihai olarak müşteri memnuniyetini hedefler.

 

Kuruluşumuz kalite ve gıda güvenliği projelerinin uygulanmasında ulusal ve uluslararası standartlara uymayı taahhüt eder.

 

ÇEVRE POLİTİKASI

Firmamız olarak hizmetlerimizden kaynaklı katı atıklarımızı en uygun şekilde bertaraf etmek ve her zaman çevreye ve insana saygı duyarak çevreye rahatsızlık vermeden sürekli ve sürdürülebilir kalkınma prensibiyle siz müşterilerimize hizmet vermek,

Mevcut yasal yönetmelik ve mevzuatlara uyarak çalışmak ÇEVRE POLİTİKAMIZDIR.

 

İSG POLİTİKAMIZ

Yürürlükteki İş Sağlığı Güvenliği Kanun, Yönetmeliklere ve OHSAS 18001 İSG Sistem Standartlarının Gereklerine Uymak, Bütün Faaliyetlerimizde Sürekli İyileşme ve Gelişmeyi Sürdürmek, İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi Uygulanırken Müşterilerimiz de Dahil Olmak Üzere Tüm Paydaşlarımızın Beklentilerini Dikkate Almak, Kazalara Sebebiyet Verebilecek Tehlikeli Ortamların Oluşmasını Engellemek ve Mevcut Tehlikeli Ortamları Ortadan Kaldırmak,

 

TARİHÇE

İLETİŞİM

 

 

          Organize Sanayi Bölgesi 1.Cadde  No: 13  AFYONKARAHİSAR

          +90 272 221 11 33(pbx)

          +90 272 221 11 32

           info@orucogluyag.com.tr

 

 

 

© Copyright 2016. All Rights Reserved.

Q AJANS

yaçiçek yağı, mısır yağı, zeytin yağı, fındık yağı,
SINCE 1968
yaçiçek yağı, mısır yağı, zeytin yağı, fındık yağı,
SINCE 1968
yaçiçek yağı, mısır yağı, zeytin yağı, fındık yağı,